Kreslení může být skvělá relaxace, způsob jak zachytit svět kolem nás nebo dokonce i cesta k sebepoznání. Na našem pravidelném kurzu vás seznámíme se základy pravidel a postupů kresby, s principy kompozice, proporcemi, perspektivou. Procvičíme si různé způsoby šrafování , kreslení různými materiály , jak správně používat pryž. Řekneme si něco o lineární kresbě, pointilismu, šerosvitu (chiaroscuro). Budeme se inspirovat starými mistry. Projdeme společně cestu rozvíjející váš potenciál a poradíme každému individuálně podle stupně pokročilosti. Program je vhodný i pro uplné začátečníky nebo jako příprava na talentové zkoušky.

Program kurzu

1.Zátiší – budeme kreslit základní geometrické tvary .Pravidla kompozice, perspektivy.Technika zaměřování, různé způsoby stínování, šrafování, štrichování.
2.Zátiší – podle kompozice , která je aranžována v ateliéru. Hra mezi světlem a stínem, modelujeme objem. Pojetí tónu a tónové přechody. Snažíme se zachytit různé povrchy materiálu – draperie, sklo, keramika, dřevo.
3. Volná kresba podle reálných přírodnin. Nakreslit přírodní objekt podle reálného listu, květu, ovoce, dle výběru. Zadání je nakreslit objekt co nejdetailnější a vymyslet pro něj prostředí. Obraz může být proveden na dekorativní způsob, geometrický, pointilismus, lineární kresba. Žádné omezení.
4. Perspektiva prostoru. Charakter a vlastnosti linií v prostoru. Plány kresby.
5. Návrhy linií a tónem, skicy přírody, zvířat. Měkké materiály v kresbě – uhel, sepie.

Začátek:

22. března, každý čtvrtek 10:00 -12:30, 8 lekce + 1 náhradní hodina zdarma
22. března, každý čtvrtek 17:30 -20:00, 8 lekce + 1 náhradní hodina zdarma

Cena kurzu: 3600 Kč

Materiály v ceně kurzu.

Můžete nabídnout vlastní termín kurzu